Які види стелажів бувають: типи конструкції та призначення

0
197
Які види стелажів бувають: типи конструкції та призначення

Стелажі представлені в широкому асортименті, відрізняються конструкцією, матеріалами виготовлення, призначенням та іншими характеристиками. За цільовим застосуванням розрізняють складські, торговельні та поличні.

У перевіреному інтернет-магазині можна поличні стелажі купити за доступною ціною та з гарантією якості від надійного виробника. Слід детально вивчити особливості систем для зберігання та вибрати відповідний варіант.

Види стелажів

Універсальними стелажами для зберігання різної продукції є поличні. Вони бувають таких основних типів — конструктор, на зачепах, мобільні для архівів, серії КМ та МС.

Конструктор — збірний металевий стелаж, він складається з вертикальних стійок, полиць, сполучних планок. Має болтове кріплення та призначений для зручного зберігання товарів в упаковці.

Стелаж на зачепах — вдосконалена конструкція з гострокутними кріпленнями. Застосовується для зберігання різних вантажів середньої ваги, передбачена можливість регулювання полиць за висотою.

Серія КМ залежно від модифікації дає змогу зберігати легкі або важкі вантажі. В архівах встановлюють мобільні стелажі, які переміщуються по рейках за допомогою електроприводу. Це дає змогу раціонально використовувати простір.

Серію МС оснащено допоміжними елементами (роздільники, обмежувачі та ін.), що дає змогу зберігати різнотипну продукцію, як на складах, так і в торгових приміщеннях.

Переваги поличних стелажних конструкцій:

  • міцність;
  • стійкість;
  • простий та швидкий монтаж;
  • стійкість до механічних пошкоджень та деформації;
  • довговічність.

Крім поличних, за посиланням https://kms.com.ua/ua/productions/shelves/skladskie_stellazhi/ можна підібрати складські стелажі за вигідними розцінками.

Основні типи стелажів для складів — палетні (фронтальні), консольні, мезонінні, в’їзні (набивні, глибинні, тунельні), поличні, торгово-складські.

Вони призначені для короткочасного та тривалого зберігання різнотипної продукції, підвищують продуктивність та ефективність праці складського персоналу.

Багатоярусні системи — палетні стелажі, які можуть бути різної модифікації. Найпростіша комплектація — фронтальні конструкції з проходом від 2,5 до 3,5 метрів та вільним проїздом навантажувачів.

Особливості в’їзних систем зберігання — складна конструкція та внутрішня робота навантажувачів. Пропонується індивідуальне виготовлення мезонінних стелажів, при цьому враховується низка чинників — товарна група, габаритні розміри, тип пакування, місце встановлення тощо.

На консольних зберігають труби, рейки, рулони та іншу довгомірну продукцію. Вони можуть бути з одностороннім або двостороннім обслуговуванням залежно від типу конструкції (Г-подібна або Т-подібна).

Найпоширеніші — поличні системи, їх встановлюють у складських та торгових приміщеннях. Переваги — зручне зберігання товарів, швидкий монтаж, місткість та міцність.

Комментарии