Як правильно вирощувати гарбуз?

0
69
Як правильно вирощувати гарбуз?

Гарбуз — це дуже корисний овоч, який асоціюється у багатьох саме з осінню. З нього готують безліч смачних, ароматних та неймовірно корисних страв, які люблять і дорослі, і діти. І якщо ви вирішили виростити цю культуру, слід знати, як підготувати насіння гарбуза перед посадкою і як загалом вирощувати цю рослину, щоб досягти максимальної врожайності. Посадковий матеріал ви можете придбати у магазині «Фазенда» – тут багато сортів за доступними цінами.

Як підготувати насіння гарбуза до посадки?

Насамперед, важливо пам’ятати про те, що якість насіння відіграє ключову роль, а тому купуйте їх в хороших магазинах, які стежать за умов зберігання свого товару та пропонують лише найкращі сорти.

Щоб отримати гарний урожай, насіння гарбуза слід підготувати:

  1. Насіння потрібно помістити у вологу тканину та залишити у теплому місці на кілька днів. За цей час воно встигне прорости – ті, які цього не зробили, слід викинути;
  2. Можна попередньо також замочити насіння в слабкому розчині марганцівки — це буде спеціальна обробка, яка допоможе уникнути багатьох хвороб;
  3. Загартовування насіння. Потрібне для того, щоб збільшити схожість насіння та для швидкої адаптації в майбутньому до умов довкілля. Слід протягом трьох днів потримати їх в теплому місці, а потім помістити в нижній ящик холодильника на 12 годин.

Після цього слід зробити розсаду – саме цей варіант найкраще підходить для вирощування гарбуза.

Гарбуз

Правила вирощування гарбуза

Земля для посадки гарбуза має бути родючою, добре пропускати повітря та воду. Реакція може бути слаболужною або нейтральною. Восени слід внести органіку, а навесні перед посадкою – мінеральні добрива.

Розсаду переносять у відкритий ґрунт лише тоді, коли мине загроза заморозків – це зазвичай травень-червень. Саме тоді земля прогрівається до +12С. Між рослинами слід залишати відстань приблизно 1 метр.

Поливати гарбуз потрібно регулярно, особливо в період цвітіння та формування плодів. Але слідкуйте за тим, щоб не було перезволоження – це може призвести до гниття коріння.

Навколо кожної рослини слід розпушувати землю, паралельно забираючи бур’яни. Підгодовувати культуру за період можна 2-3 разу. Спочатку це будуть азотні підкормки (у період вегетації), під час цвітіння — фосфорно-калійні, а коли зрітимуть плоди краще використовувати комплексні мінеральні добрива.

Збирають урожай зазвичай наприкінці літа чи на початку осені. Ознаки зрілості — це тверда шкірка та суха плодоніжка.

Комментарии