Як допомогти кімнатним рослинам пережити зиму

0
171
Як допомогти кімнатним рослинам пережити зиму

У зимовий час важливо скоротити полив, стежити за температурою в кімнаті і не перестаратися з добривами. Розповідаємо про ці та інші правила догляду за рослинами, які допоможуть пережити їм зимову сплячку.

Обмежте полив

Підготовка кімнатних рослин до зими насамперед полягає у зміні процедури догляду за ними. Одне з головних питань, що хвилює власників зимових садів, як часто треба поливати кімнатні квіти взимку. У холодну пору року темп росту рослин значно знижується, тому їм не потрібно стільки води, як навесні або влітку. Основне правило — поливати рідше і не заливати: у горщику після поливу вода стояти не повинна!

Це особливо властиво тим рослинам, які посаджені в кашпо або поміщені в них прямо в горщиках. Чим краще поливати кімнатні квіти взимку? У міських умовах — краще не наливати в лійку воду безпосередньо з-під крана: дайте їй відстоятися. Як довго — залежить від якості водопровідної води (стандартна рекомендація — від двох годин до доби). Обов’язково використовуйте теплу воду. Графік поливу квітів можна скласти за фазами місяця, допоможе в цьому докладний місячний календар садівника.

Переставте рослини до вікна

У різні пори року кут падіння сонячних променів на землю різний, взимку він зовсім невеликий. Щоб вашим рослинам діставалося більше світла, помістіть їх на зиму поруч із вікном (не забудьте переконатися, що на підвіконні тепло і немає протягів, а листя рослин не торкається вікна). Якщо вікна у вашому будинку виходять на різні боки — краще південний або південно-західний напрямок.

І обов’язково вимийте шибку всередині і зовні — це поліпшить освітлення кімнатних рослин взимку. Не забувайте обертати рослини, щоб забезпечити їм рівномірний доступ світла — це необхідно для формування правильної форми. Звичайно, щодня повертати горщики з кімнатними рослинами не потрібно, пари разів на місяць буде цілком достатньо.

Як допомогти кімнатним рослинам пережити зиму

Не підгодовуйте

Взимку у більшості рослин настає період спокою, ростуть вони дуже повільно. Тому й добрива їм не потрібні в принципі. Відновіть щотижневі підживлення ранньою весною, коли почнуть з’являтися молоде листя і пагони. Тоді ж задумаєтеся про пересадку.

Очищайте від пилу

Пил на листках може закупорювати пори рослин, ускладнюючи квітам дихання і порушуючи газообмін. Щоб кімнатні квіти росли здоровими, періодично влаштовуйте їм банний день: протирайте листя за допомогою вологої тканини або губки. Дуже брудні рослини (наприклад, ті, що живуть на кухні та вкриті шаром жиру й кіптяви) — можна помити за допомогою душу. Головне, не забудьте укутати горщик поліетиленовою плівкою, щоб уникнути вимивання ґрунту. Достатньо взяти звичайний продуктовий пакет і акуратно зав’язати «вузол» навколо стовбура рослини.

Як допомогти кімнатним рослинам пережити зиму

Зволожуйте повітря

Кімнатні рослини віддають перевагу досить високому рівню вологості повітря — від 40 до 50 відсотків. На жаль, у зимові місяці в наших опалювальних будинках і квартирах цей показник зазвичай падає до 10-20%. Поліпшити ситуацію допоможе зволожувач повітря, регулярне обприскування рослин або домашній водоспад. Для обприскування рослин використовуйте чисту відстояну воду кімнатної температури.

Не переохолоджуйте і не перегрівайте

Кімнатні рослини взимку цілком нормально переносять прохолоду, але не різкі коливання температури і холод від скла: вони можуть пошкодити не тільки листя, а й кореневу систему рослин. Вирішивши провітрити приміщення взимку, обов’язково прибирайте рослини з підвіконня. Або відкривайте ті вікна, поруч з якими немає квітів. А найкраще встановити віконні клапани і не влаштовувати протягів у принципі.

Як допомогти кімнатним рослинам пережити зиму

Досвічуйте

У холодні місяці в середній смузі практично всім кімнатним рослинам не вистачає денного світла. Лише деякі квіти (наприклад, каланхое, хризантема, сенполія, пуансетія) можуть пристосуватися до таких умов. Іншим потрібне додаткове підсвічування. Як зрозуміти, що рослина страждає від нестачі світла? Зверніть увагу на листя: якщо нові виростають дрібними і блідими, а строкате розфарбування і малюнок зникають — купуйте спеціальну лампу.

Як підсвічувати квіти взимку в домашніх умовах? Для більшості домашніх рослин рівень освітленості має бути від 1000 до 5000 лк. Для світлолюбних — від 10000 лк. Підсвічування кімнатних рослин взимку має враховувати не тільки інтенсивність, а й спектр світлового випромінювання. Наприклад, синьо-фіолетове світло сприяє росту листя, а червоне — проростанню насіння і росту пагонів. Цей матеріал підготовлен при підтримці сайту bg.12calendar.net

Комментарии