Що важливо для хорошого дизайну подвірʼя з бруківкою?

0
279
Що важливо для хорошого дизайну подвірʼя з бруківкою?

Власний будинок – затишок, приватність, простір для цікавого дозвілля! Маючи приватну садибу, не потрібно хвилюватися через галасливих і часом надокучливих сусідів. В теплу пору є де прийняти гостей. Та й просто посидіти спокійно на терасі теплими вечорами – суцільне задоволення.  Усе наче ідеально, але… Щоб подвір’я було дійсно зручним й естетичним, доведеться трохи попітніти.

Вирішили надати вашому дому довершеного вигляду? Тоді ви точно на правильному боці інтернету. У цій статті ми дамо кілька порад як усе зробити так, аби екстер’єр тішив вас довгі роки й розглянемо популярні варіанти дизайну приватного будинку 2023. Поїхали!

Як зробити все органічно й сучасно? Загальні поради щодо дизайну подвір’я

Оформлення екстер’єру – це про грамотне поєднання всього! Важливо врахувати навіть дрібниці, котрі, на перший погляд, не мають жодного значення. Про це говоримо далі. Що важливо для хорошого дизайну подвірʼя з бруківкою

Ось загальні поради:

  1. Визначаємо власні можливості. Насамперед територіальні. Наприклад, якщо маємо маленький двір, то заздалегідь враховуємо, що ми фізично зможемо і не зможемо зробити, аби красиво облаштувати його. Складаємо список з усього, що хочемо бачити на подвір’ї або малюємо приблизну схему, враховуючи розміри бажаних конструкцій. Тоді зайве прибираємо або трансформуємо в щось, що більше підходить для нашого двору.
  2. Враховуємо бюджет. Екстер’єр можна облаштувати на будь-яку суму, не обов’язково витрачати на це купу коштів. Є два варіанти для економії грошей: 1) підшукати дешевші меблі, аксесуари тощо; 2) вдихнути життя в старі речі. Наприклад, натуральний камінь замінюємо якісною сучасною бруківкою, а великий вбудований басейн – каркасним.
  3. Не уникаємо фактора сонця. Якщо у планах є облаштування саду з плодовими деревами чи квітами або ж посадка невеликого городу, то це краще робити на південному або південно-західному боці подвір’я, де багато сонця. Зону відпочинку робіть у протилежному, щоб не смажитися у спеку. Басейн монтуйте у місці, де помірна кількість сонця.
  4. Грамотно зонуємо територію вже на етапі планування. Фахівці радять зробити умовний поділ на чотири різних зони: 1) житлова (будинок, тераса, мангал); 2) господарська (сарай, майстерня, гараж); 3) сад і город (їх можна розділити, тут за бажанням); 4) відпочинок (сад, альтанка, басейн чи будь-яка штучна водойма), і тоді вже переходити до облаштування. Грядки робимо вертикальними (вони займають менше місця).
  5. Озеленення – це важливо! І чим більше, тим краще. Це все-таки приватна садиба. Хоча є нюанс: маленький двір потребує більш раціонального підходу до висадки рослин, бо завелика їх кількість значно зменшує площу і створює ефект нагромадження. Висаджуємо  декоративні кущі по периметру паркану. На великих площах можемо фантазувати й висаджувати усе, що забажаємо. Багато хто радить садити рослини, що в’ються. Ми ж навпаки рекомендуємо уникати їх, бо вони вже не актуальні. Ну хіба що для маленької дачі. Для будинку, в якому люди проживають постійно – це зайвий клопіт. Краще зробити сад квітів десь біля альтанки.
  6. Враховуємо всі дрібниці: світло, аксесуари. Грамотне освітлення додасть подвір’ю ще більше затишку. Ліхтарі встановлюємо біля місць відпочинку, басейну. В альтанці класно виглядатимуть вуличні гірлянди. Їх же можемо повісити на дерева, вздовж паркану, на терасі, по периметру дому. Естетичними є сучасні ліхтарі, що імітують старовинні аналоги. Важливо також віднайти якусь свою родзинку. Наприклад, поставити оригінальний гамак для відпочинку в саду, квітники й газони зонувати сучасними палісадами, поребриками. Оригінальні моделі в різних відтінках продає «‎Мій Двір». Дуже атмосферно, сучасно й актуально надовго!
  7. Родзинці – бути! Дизайн подвір’я дійсно матиме довершений вигляд, якщо ми додамо туди щось особливе. Абсолютно будь-що, що вирізнятиме наш дім від інших. Дамо пораду сміливим. Можна встановити неширокий, але довгий басейн з боку огорожі. Проте не класичний блакитний, а, наприклад, з сірим дном (якщо дім сірий). Сучасно, стильно, а головне – оригінально!

Актуальні варіанти дизайну подвір’я приватного будинку 2023

Після того як ми дізналися, на що звертати увагу при облаштуванні будинку, хочемо показати три сучасних варіанти ландшафтного дизайну. Вони підійдуть для облаштування територій з різною площею.Що важливо для хорошого дизайну подвірʼя з бруківкою

Мінімалізм – про смак і сучасність!

Цей стиль підійде тим, хто не любить нагромаджувати територію зайвими деталями. Тут немає місця великим скульптурам, фонтанам, клумбам. Акцент на використанні лише тих елементів, котрі мають якесь функціональне значення. Часто будинки в стилі мінімалізм мають просту композицію, світлі кольори (білий, сірий), багато вікон різних розмірів (частина з них панорамні).

Акцент на охайно підстрижених зелених газонах, прямих доріжках з бруківки, підібраних під відтінок будинку (кількість кольорів – мінімальна, до 2-3). Головне – багато вільного простору на подвір’ї. Наприклад, маємо дім сірого кольору. Під нього підбираємо бруківку двох кольорів: біла й сіра. Такий дизайн виглядає найбільш спокійно й гармонійно. Мінімалізм не означає повну відсутність аксесуарів, але всі вони мають відповідати загальній концепції дизайну і не нагромаджувати простір. Наприклад, невеликі зелені кущики, які регулярно підстригають, сіра альтанка на задньому дворі, мінімалістична сіра гойдалка.

Індустріальний стиль – грамотне поєднання старовини й сучасності

У 2023 році він переживає пік своєї популярності. Індустріальний стиль передбачає використання в дизайні потертих металевих, бетонних, цегляних елементів, які не приховуються від людського ока, а навпаки підкреслюються. Занадто «вилизаний» дизайн екстер’єру – вже не модна тенденція. Лише в мінімалізмі, та й то з нюансами. Тому «обшарпані» деталі лише додадуть вашому будинку родзинки. Їх поєднання з сучасними елементами створить оригінальний простір, актуальний на роки. Цьому стилю характерне максимально природне освітлення. Тому для доповнення дизайну використовуємо адаптовані під сучасність старовинні ліхтарі.

В індустріальному стилі передбачається використання скульптур, фонтанів, але дозовано. Якщо подвір’я маленьке, то краще обійтися без цього і зробити затишний квітник або міні алейку з цікавими «індастріал» акцентами. Класно в дизайн впишеться довга, але не широка клумба, що веде до заднього двору, поєднана з цікавою доріжкою з дрібних натуральних каменів та великоформатної тротуарної плитки з імітацією потертої поверхні. Замінити клумбу можна маленькими декоративними деревами, що висаджені вздовж доріжки. Дуже стильно й органічно!

Що важливо для хорошого дизайну подвірʼя з бруківкою

Європейський – стиль для любителів «лакшері»

Цей варіант підійде тим, хто не хоче оформити дизайн будинку в одному стилі та любить розкіш і функціональність. Стиль подвір’я, зробленого «по-європейському» передбачає симетрію, чіткі прямокутні фігури, трикутні елементи даху, вікна у формі арки, найчастіше з дерев’яною оправою. Проте допускається використання декорацій (кам’яні вставки, колони біля сходів). При створенні ландшафтного дизайну, акцент так само на правильних фігурах – добре вистрижені круглі чи квадратні кущі, оригінальні високі квітники в бетонній оправі, великі дерев’яні гойдалки, гамаки в зоні відпочинку.

Усі ці стилі, попри те, що загалом доволі різні, мають дещо спільне. Всюди, для надання екстерʼєру відтінку довершеності, забезпечення повної зручності, використовується тротуарна плитка. Щоб матеріал прослужив довго, обирайте перевіреного виробника. Таким є, наприклад, «Мій Двір», де ви можете знайти не лише якісну бруківку, але й всі необхідні для створення класного ландшафтного дизайну, елементи: палісади, поребрики, квітники різних форм і розмірів, сходи тощо. Заходьте та дивіться асортимент. І нехай ваш екстер’єр буде привабливим!

Комментарии