Сайдинг для оформлення будівлі: що це та які властивості має матеріал

0
228
Сайдинг для оформлення будівлі: що це та які властивості має матеріал

Оформлення будівлі – це дуже цікавий та відповідальний крок, до якого треба підійти опізнано. Одним з матеріалів, яким сьогодні модно оформлювати дах та стіни домівки – це сайдинг. Купити сайдинг у Львові можливо для оформлення комерційних та некомерційних будівель, яким бажано мати красивий вигляд.

Властивості сайдингу та його розвиток

Сайдинг – це популярний матеріал, який полюбляють використовувати будівельники та їх клієнти через його привабливий зовнішній вигляд та провідні фізичні властивості. Цей матеріал надає будівлі зовнішнє покриття та служить задля поліпшення естетичного вигляду, забезпечення захисту стін від впливу негоди, вологи та різноманітних забруднень, які можуть бути викликані природним або механічним шляхом.

Також сайдинг додатково забезпечує покращення теплоізоляції та збільшення тривалості служби стін. Перші згадки про використання цього високоякісного матеріалу для зовнішніх облицювань стін датуються навіть століттями тому, коли люди використовували різноманітні природні матеріали для оформлення, а саме: глину, солому, дерево або каміння. Згодом під час спрощення виробництва та активному впровадженню новітніх матеріалів у ХХ столітті з’явилося багато нових форм сайдингу.

Сайдинг для оформлення будівлі

Дешевий та легкий матеріал вініл, який досі сьогодні використовується будівельниками для оздоблення – легкий, стійкий до корозії та не вимагає частого обслуговування. Ще згодом з’явилися такі матеріали як фіброцемент, метал, композити – тоді сайдинг отримав ще більше можливостей для подальшого розвитку та відкрив нові можливості та варіації у своєму вигляді. Сьогодні найрозповсюдженішими типами сайдингу є:

  • Вініловий сайдинг, який ще з його впровадження у 1950-х роках набув своєї популярності легкий, гнучкий, водостійкий та стійкий до впливу УФ-випромінювання. Він також має добру стійкість до більшості хімічних речовин, але може частково пошкодитися під впливом агресивних лугів та хімічних розчинників.
  • Металевий сайдинг – як правило сталевий або алюмінієвий, міцний та стійкий до корозії, може бути покритий спеціальними фарбами для додаткового захисту та додавання кольору. Зазвичай металевий сайдинг стійкий до впливу кислот та хімічних розчинників, проте деякі дуже агресивні хімікати можуть пошкодити його покриття.
  • Фіброцементний сайдинг – стійкий до вогню, вологи та ультрафіолетового випромінювання. Проте може бути чутливий до довготривалої експозиції до кислих середовищ.
  • Дерев’яний сайдинг – має на відміну від попередніх особливо природний вигляд, проте вразливий до гнилення та впливу погодних умов. Можливо для додаткового покрити дерево захисним матеріалом, який зупинить процеси розладу.

Важливо обирати той сайдинг, який підійде за властивостями під певну будівлю та умови навколишнього середовища. За посиланням https://www.modernpl.com.ua/ ви знайдете великий вибір сучасного сайдингу.

Комментарии