Риб’ячий жир — еліксир здоров’я для кожної людини
Про користь риб’ячого жиру кожен з нас чув ще з дитинства. Якщо раніше його необхідно було пити у рідкій формі, що було досить екстремально, зважаючи на специфічний смак та запах, то зараз сучасні виробники пропонують зручні капсули, які слід просто запивати водою. Риб’ячий жир є важливою складовою здоров’я дорослих та дітей та незамінною речовиною для підвищення імунітету організму.
Все, що варто знати про користь риб’ячого жиру
Користь риб’ячого жиру передусім полягає в тому, що він містить вітаміни А і Д, а також жирні кислоти Омега-3, які необхідні для людського організму. Омега-3 самостійно не виробляється нашим організмом, тож достатню кількість поліненасичених жирних кислот варто отримувати зовні. Зокрема рекомендоване споживання жирної риби кілька разів на тиждень. Але набагато простіше та зручніше поповнювати нестачу кислот прийомом спеціальних харчових добавок.
В риб’ячому жирі міститься вітамін А. Він є дуже важливим для здоров’я людського організму, оскільки відповідає за підтримку здоров’я шкіри та волосся, допомагає зберегти зір та підтримує роботу дихальної та травної систем. Також вітамін А має антиоксидантні властивості та позитивно впливає на зубну емаль.
Вітамін Д, що міститься у складі риб’ячого жиру, дозволяє краще засвоюватись фосфору та кальцію. Окрім цього, він підтримує здоров’я зубів та кісток, а також запобігає нервовим перевантаженням.
Звичайно ж, головною складовою риб’ячого жиру є Омега-3, який має цілу купу позитивних якостей. Зокрема:
- зниження згортання крові;
- нормалізація кров’яного тиску;
- зменшення навантаження на серцево-судинну систему;
- стимуляція роботи головного мозку;
- пригнічення виділення гормонів стресу;
- вироблення простагландинів — спеціальних речовин, що мають протизапальні властивості (зокрема допомагають позбутися болю та набряків).
Наукові дослідження свідчать про те, що риб’ячий жир є незамінним елементом для вироблення серотоніну в організмі — це спеціальний гормон, який підвищує настрій людини.
Показання та протипоказання до вживання риб’ячого жиру
Вживання риб’ячого жиру обов’язково необхідне при псоріазі, артриті, авітамінозі. Також багато спеціалістів рекомендують його при депресії, порушеннях пам’яті, зниженні зору, атеросклерозі та з профілактичною метою для запобігання порушень розвитку кісткової системи.
Проводячи численні дослідження, вчені Сіднейського Університету прийшли до висновку, що регулярне вживання дітлахами риб’ячого жиру дозволяє знизити ризик розвитку астми в чотири рази. На основі досліджень грецьких вчених виявилось, що регулярне приймання харчової добавки дозволяє знизити на 41% кількість серцевих нападів. Корейські вчені дійшли до висновку, що така добавка зупиняє розвиток злоякісних пухлин.
Втім, у риб’ячого жиру є і протипоказання до вживання. Зокрема мова йде про надлишок вітаміну Д в організмі, наявність алергічних реакцій та підвищеної чутливості до основного компонента, а також проблеми із нирками та щитовидною залозою. Тож перед вживанням варто здати аналізи та проконсультуватись з лікарем.
Як вживати риб’ячий жир
Дозування препарату визначається лікарем. Взагалі дозування риб’ячого жиру може залежати від декількох факторів: віку, фізіологічних особливостей та мети приймання. Оптимальним часом є холодна пора року, оскільки жирні кислоти допомагають зміцнити імунну систему, а також підтримати здоров’я.
Для того, щоб риб’ячий жир добре засвоювався організмом, важливо вживати його не на порожній шлунок. Тож краще обрати час після прийому їжі. Оскільки в складі жирних кислот є DHA (кислота, яка здатна підвищити натуральне вироблення гормону сну мелатоніну), краще за все вживати риб’ячий жир ввечері.
Вибір форми (рідка чи капсули) залежить виключно від особистих побажань. Обидва варіанти добре засвоюються організмом та мають рівну високу ефективність. Дозування може залежати від конкретних проблем зі здоров’ям, тож перед вживанням варто проконсультуватися з лікарем. При вживанні риб’ячого жиру в профілактичних цілях слід дотримуватись інструкції, залишеної виробником.